Nadčasový byt na Smíchově

rekonstrukce Praha Smíchov spoluautoři: Jaroslav Vorlíček 2016

Cílem projektu bylo vystihnout charakter předválečných bytů v Praze za pomoci soudobého designu. Vytvořili jsme vyvážený celek s retro motivy a elegantním nadčasovým designem.

Společně s mladou rodinou jsme vytvořili jasnou koncepci. Zachovali jsme historický charakter bytu, podpořili jsme jej stylovými drobnostmi a doplnili převážně moderním nábytkem. Šedobílý základ v kombinaci s přírodním dřevem a modrou barvou vytváří světlé, svěží prostředí.

Výrazným prvkem bytu se stal velkorysý průchod z obytné místnosti do přesunuté jídelny s kuchyní. Na ose jeho průhledu je v čele umístěna kuchyň, jídelní stůl, sezení u krbu a v protilehlém čele knihovna s posuvným žebříkem a čítárnou u okna. V průchodu je také umístěno promítací plátno, které promění obytnou místnost na domácí kino. Do kuchyně se v takovém případě vchází z haly.

Zvláštní péče byla věnována řemeslným detailů.

Krásným prvkem jsou původní dvoukřídlé dveře.

Součástí obývací pokoje je i pracovna orientovaná do prostoru.

Do knihovny je u okna zabudovaná čítárna.

Původní dvoukřídlé dveře uzavírají také lázeň se samostatně stojící mramorovou vanou.

Detaily vytváří celek a v tomto projektu to platí dvojnásob.  Jsou použity keramické spínače KatyPaty v kombinaci s minimalistickými Berker na vestavném nábytku. Větrací mřížka chladničky je zhotovena na zakázku z dřevěných lamel. Dveře do vstupní haly jsou nově zaskleny ornamentálními skly s jemnou pyramidou. V dětském pokoji slunce rozsvěcí souhvězdí dle data narození dětí. Samostatně stojící mramorová vana je doplněna římskou baterií Grohe na polici z masivního dubu.